Tepelná čerpadla, solární systémy, centrální vysávání...

...pro nás to je hračka

VÍTEJTE V PANO ELEKTRO-LUX

Provádíme:

  • Elektro práce - montáž - údržba - revize - opravy
  • Zabezpečovací systémy - EZS
  • Solární systémy
  • Tepelná čerpadla
  • Osvětlení interierů a exterierů
  • Systém centrálního vysávání

Prospekty

Tepelná čerpadla Stiebel Eltron
- obchodní prospekt - 3,1 MB
Solární zařízení Stiebel Eltron
- technické informace - 4,3 MB

Kontakt

PANO ELEKTRO - LUX
Dolní 30
700 30 Ostrava - Zábřeh

Mob: +420 608 711 690
E-mail: pano@panoelektro.com

Úvodní stránka » Centrální vysávání » Centrální vysávání AXPIR

Centrální vysávání AXPIR

AXPIR – bezkabelové vysávání jako jediný systém centrálního vysávání používá tlakový a tedy bezkabelový způsob spouštění. Tato zcela ojedinělá technologie bezkabelového spouštění PUSH-PULL odstraňuje nedostatky ostatních systémů ovládaných pomocí klasického 24V vodiče. Spouštění je řešeno pomocí tlakových impulsů vyvolaných přímo v sacím potrubí.

Centrální vysavač AXPIR je založen na patentovaném mechanicko-tlakovém systému spouštění PUSH-PULL. Spuštění i vypnutí sací jednotky se provádí jednoduchým pohybem pomocí teleskopické spouštěcí pistole.

AXPIR - Push-Pull

1 - poloha před spuštěním, 2 - poloha spuštěno, 3 - poloha spuštěno, 4 - poloha vypnuto

Díky systému PUSH–PULL není třeba instalovat elektrický kabel k jednotlivým zásuvkám. Takovéto řešení výrazně snižuje náklady na instalaci. Vyhnete se také komplikacím, které mohou nastat v případě, že se elektrický kabel přeruší. Tento jedinečný systém zvyšuje vaši bezpečnost a myslí na váš komfort.

Zcela pochopitelným požadavkem na vlastnosti centrálního vysavače je vysávání vody a mokrých nečistot. Některé systémy centrálního vysávání používají tzv. mokré vysávání, kdy je voda nasávána přímo do potrubí. Jde však o časově poměrně náročnou záležitost, tento systém totiž vyžaduje po ukončení vysávání kompletní propláchnutí potrubního systému a následné zdlouhavé vysoušení.

AXPIR - separátor Systém AXPIR řeší tento problém připojením separátoru, který vodu a ostatní nestandardní nečistoty beze zbytku pojme. Potrubní systém tak zůstane hygienicky čistý a nemůže dojít k jeho ucpání. Separátor umožní oddělení veškerých mokrých částic a vody od vysávaného vzduchu. Přístroj jednoduše připojíte na konec sací hadice a můžete bez obav vysát mokré nečistoty. Separátor tyto nečistoty zachytí již před vstupem do potrubního systému. Tím je zajištěna dokonalá průchodnost a hygiena. Výrazně se tak zvyšuje účinnost vysávání a životnost celého systému.

Proč byste měli uvažovat právě o systému AXPIR?

Maximální hygiena

Jedině centrální vysávání Vám s jistotou zaručí, že se ani nejmenší částečky prachu nevrátí zpět do vysávané místnosti. Všechny vysávané nečistoty jsou odváděny do sací jednotky mimo obytné prostory. Prach se proto nevíří a neusazuje, čímž také výrazně snižuje množství alergenu v místnosti. Tuto vlastnost ocení především alergici. Vzhledem k použití separátoru, který beze zbytku zachytí vodu a mokré nečistoty při jejich vysávání, nedochází k zanášení potrubního systému, netvoří se bakterie a plísně. Potrubí tak zůstává hygienicky čisté.

Pohodlná a jednoduchá obsluha

AXPIR - kartáč Nemusíte po domě přenášet těžký vysavač. Jednoduše zapojíte lehkou hadici do zásuvky. Díky optimální délce hadice – 7,5 nebo 9 metrů dosáhnete všude a pohodlně vysajete i hůře dostupná místa jako jsou schodiště apod. Máte strach, že standardní délka hadice bude pro váš byt či dům krátká? V tom případě si u nás můžete objednat délku, která Vám bude vyhovovat.

Méně údržby, větší bezpečnost

Centrální vysávání AXPIR pracuje s unikátním systémem spouštění sací jednotky PUSH-PULL, který funguje na bázi podtlakového spouštění. Při manipulaci proto nehrozí zásah elektrickým proudem. Naprosto bezpečné jsou také zásuvky pro sací trubice. Minimální čas Vám zabere údržba – třicetilitrový vak na nečistoty, který se nachází v sací jednotce vyžaduje výměnu cca jedenkrát do roka. Sací jednotka sama o sobě žádnou údržbu nevyžaduje.

Nízká hlučnost

Umístění sací jednotky mimo obývané prostory způsobuje zcela minimální hlučnost při vysávání. Systém je tak tichý, že nevyruší ani spící dítě.

Maximální výkon

Velkou výhodou centrálních vysavačů je sací výkon, který je mnohonásobně vyšší než u běžných vysavačů.

Maximální efektivita

Spojením všech vlastností centrálního vysávání AXPIR docílíte maximální efektivity vysávání – maximální výkon a hygiena, za použití minimálního úsilí, v minimálním čase, nehlučně a pohodlně.

Účinná a hygienická filtrace

AXPIR - filtrace Filtrační vak má obsah 30 litrů. Po jeho naplnění jej jednoduše vyjmete a vyhodíte. Výměna se provádí maximálně 1x ročně. Vak je vyroben ze speciální textilie, která zachycuje všechen prach uvnitř, což například papírové pytlíky u běžných vysavačů neumí. Způsob filtrace systému AXPIR je výsledkem dlouholetých zkušeností, pro ilustraci předkládáme několik fotografií k porovnání.